• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

/Files/images/bbloteka/1.jpgБібліотека Ковтунівського НВК

Люди перестають мислити,
коли перестають читати.
Д. Дідро

/Files/images/bbloteka/2.jpgЗ першого року роботи школи у ній діє шкільна бібліотека, в якій 22 роки поспіль працює Бондаренко Валентина Михайлівна, яка має освіту працівника культури і пройшла курси бібліотекарів у 2002 році.

Сьогодні фонд бібліотеки становить: 4245 примірників художньої літератури і 5893 підручники.

За останні роки до бібліотеки надійшло понад 400 підручників, з них 42 - для учнів початкової школи, художньої літератури - 151 примірник, з них для початкової школи - 7./Files/images/bbloteka/3а.jpg

На сьогодні біб-ліотека обслуговує 95 осіб. Режим роботи шкільної бібліотеки з 800 до 1700.

На початку навчального року складається і затверджується план роботи шкільної бібліотеки з урахуванням плану роботи школи і освітніх потреб.

/Files/images/bbloteka/4.jpgЕфективними формами роботи з літературою вшкільній бібліотеці є презентація книги, мандрівки літературними стежками видатних українських письменників, книжкові огляди.

Щорічно учні школи беруть участь у Всеукраїнській акції «Живи, книго!», видаються накази і розробляються заходи участі у проведенні акції. У кінці навчального року підводяться підсумки і видається відповідний наказ./Files/images/bbloteka/5.jpg

Крім того проводяться бібліотечні уроки, наприклад: «Подорож по сторінках улюблених казок» (3 клас), «Твій друг - книга» (3 клас), «Довідкова література» (4 клас) та інші.

Бесіди:

- з батьками (про збереження підручників);

- з учнями 1 класу: «Буквар - провідник у країну знань»;

- з учнями школи: «Як берегти книгу», «Книга – мудрий друг»; «Історія книги», «Шлях книги від автора до читача».

/Files/images/bbloteka/6.jpgОрганізовуються виставки художньої і критичної літератури,присвячені знаменним та пам'ятним датам.

Діють постійні виставки: «Рідний край - моя Сумщина», «Перемога одна на всіх», «Казки від автора», «Словники - наші помічники», «Квітуча мова матері моєї» тощо.

Оформлено:

- стенд «Живи, книго!»

- куточки: «Для маленьких читайликів», «Тиждень книги», «Рідне слово в педагогічній спадщині К.Д. Ушинського»,«Скорботний 33», «Не забувай свій рідний край».

Організовано роботу «книжкової лікарні». Діють пости бережливих.

Отже, шкільна бібліотека є фундаментом виховання морально досконалої особистості, освіти і самоосвіти, берегинею людського знання, вона допомагає учням стати доброю, чуйною людиною, відкритою до інтелектуального та творчого розвитку.

Музейні експонати – книги для дітей, написані К. Д. Ушинським, - широко використовуються при проведенні бібліотечних уроків та уроків позакласного читання.

Сучасна шкільна бібліотека має бути поряд з педагогом і координувати свою діяльність у напряму прищеплення культури читання, яка буде складатися з таких частин: формування інформаційної читацької ком-петентності; з самоосвіти, яка передбачає раціональні засоби роботи з друкованими виданнями та іншими інформаційними джерелами інформації; бібліотечно-бібліографічних знань, загальної культури учня.

Завітайте до нашої бібліотеки!

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 735

Коментарi